​​___گالری تصاویر _____________________________________________

وسیع ترین روستای شهرستان خوانسار استان اصفهان با نام "ویست" با داشتن ظرفیت‌های بسیاری در مقوله گردشگری، دارای طبیعت بکر و تاریخی کهن می باشد. گوشه‌ای دنج و کشف نشدنی که در نظر هر گردشگر ماجراجویی خود نمایی می کند.
ویست در 30 کیلومتری غربی شهرستان خوانسار در دل پیشکوه های زاگرس و مقابل زردکوه قرار دارد. جالب آن است که تمامی روستاهای اطراف آن با ویست از نظر لهجه و گویش هیچ وجه اشتراکی ندارند حتی با آن که هر کدام با فاصله‌ی 5 کیلومتری قرار دارند.​​​​​​​


هوای مطبوع این طبیعت بکر و دست نخورده، در فصل بهار عجیب به دل می‌نشیند به ویژه اینکه در اردیبهشت ماه در بین تپه‌های آن با رویش گیاهان خودرو انگار یک مخمل سبز بر روی آن کشیده شده است. مخملی که دوست دارید روی آن شیرجه بزنید و یا برای ساعت‌ها دراز بکشید و به آواز قناری‌ها و پرندگان صحرایی گوش دهید.
روستای ویست دارای گنجینه های ارزشمندی از طبیعت بکر شامل دشت‌های زیبا و منحصر به فرد می باشد. مزارع لاسُمان، بادام ، جومزه و پیکریان نمونه های کوچکی از این طبیعت زیباست. اگر چه در کنار این مزارع انبوه باغ‌ انگور های مرغوب نیز به وفور به چشم می‌خورد، در فصل بهار شکوفه‌های انگور عطری دل‌انگیز دارند که استشمام آن لحظاتی رویایی را به شما هدیه می‌دهد.


سوغات ارزشمند این روستای جذاب که یادآور یک سفر ماجراجویانه در اعماق طبیعت می باشد عبارتند از فرش دستباف بدون نقشه ویستی که حاصل تراوشات فکری و ذهنی پیشینیان بوده است. از صنایع دستی دیگر این روستا می‌توان به سبد بافی که توسط بانوان و فعالین این روستا انجام می‌شود اشاره کرد.
از سوغاتی‌های دیگر این روستای بکر لبنیات تازه و طبیعی است که توسط دامداران تهیه شده و حتی به سایر استان‌های کشور از جمله پایتخت نیز صادر می‌شود؛ همچنین ویست به دلیل بهره‌مند بودن از باغ‌های انگور کشمش و شیره انگور مرغوبی دارد که توسط بانوان این روستا تهیه شده و به عنوان یک سوغات ارزنده و ارزشمند نیز محسوب می‌شود.